KURSY PODSTAWOWE

Discover Scuba Diving

Z nami rozpoczniesz swoją nurkową przygodę. Na dzień dobry możesz skorzystać z „intro”, czyli programu PADI Discover Scuba Diving. W trakcie zajęć dopasujemy sprzęt nurkowy i zapoznamy z jego obsługą pod i nad wodą, omówimy najważniejsze zasady oddychania i komunikowania się pod wodą, abyś mógł bezpiecznie zanurkować. Razem z instruktorem zanurzysz się i ruszysz na wycieczkę odkrywającą podwodny świat.

 

Image
Image
Open Water Diver

Jeśli zafascynowałeś się przebywaniem pod wodą i podwodnym życiem, możesz przystąpić do pełnego kursu nurkowego PADI Open Water Diver, tzw. OWD. Kurs uczy właściwych nawyków nurkowych oraz zapewnia wiedzę teoretyczną i praktyczną wystarczającą do przeprowadzania samodzielnych nurkowań do głębokości 18 m z partnerem o minimum takich samych kwalifikacjach. Po jego ukończeniu otrzymasz certyfikat PADI Open Water Diver uznawany na całym świecie.

Pod wodą każdy przyszły płetwonurek wykonuje ćwiczenia do momentu, kiedy będzie potrafił zaprezentować daną umiejętność we właściwy sposób. Zwracamy uwagę na nauczenie dobrej techniki, bo jak wiadomo lepiej uczyć się czegoś od razu we właściwy sposób, niż potem oduczać się złych nawyków.

Zajęcia zaczynamy od teorii. Potem ćwiczenia na płytkiej wodzie w warunkach kontrolowanych (na basenie lub tzw. wodach basenopodobnych), aby następnie swobodnie i bezpiecznie przejść na nurkowania w wodach otwartych (jezioro, morze). Kurs OWD możesz zrobić w Polsce lub zaplanować go w ciepłych wodach.  

Emergency First Response

Emergency First Response (Kurs Pierwszej Pomocy) to jedyny kurs przygotowany z myślą o nurkach jak i osobach nienurkujących. Jest on wymagany przy kursie PADI Rescue Diver. Nie mniej, jest także przydatny w codziennym życiu - w pracy, w szkole, w domu, na ulicy. Podczas kursu pierwszej pomocy EFR nauczysz się zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przywracania krążenia i oddechu nieprzytomnemu człowiekowi. Przeszkolenie przygotuje Ciebie nie tylko do niesienia pomocy podczas nurkowania, ale również w codziennym życiu np. w czasie wypadku komunikacyjnego czy pozornie niewinnego zadławienia.

W czasie kursu pokazujemy między innymi, jak wykorzystać defibrylator AED (coraz bardziej dostępny w przestrzeni publicznej) do przywrócenia normalnej akcji serca w przypadku objawów nagłego zatrzymania krążenia.

Kurs kończy się wydaniem certyfikatu Emergency First Response.

Image
Zadzwoń, napisz - zapisz się na kurs.

TELEFON

+48 608 507 542