Projekty

PROJEKTY

Słów kilka o tym, jak zajmujemy się upowszechnianiem nurkowania i nie tylko. Poznaj nasze działania.

PIERWSZY ODDECH POD WODĄ

Nie da się opisać pierwszego oddechu pod wodą. Trzeba spróbować samemu. My zapewniamy, że to euforyczne doświadczenie. Można się nawet w nurkowaniu zakochać.

Zajęcia „Pierwszy oddech pod wodą” przeznaczone są dla osób (dzieci i dorosłych), które nigdy nie zanurzały się w sprzęcie nurkowym. Dają możliwość zanurkowania i sprawdzenia własnych predyspozycji. Poznania i zafascynowania się stanem nieważkości oraz światem pod powierzchnią wody.

„Pierwszy oddech pod wodą” odbywa się z reguły na basenie. Latem zapraszamy nad piękny Jegocin. Instruktor, który jest cały czas obecny, opowie o nurkowaniu oraz podstawowych zasadach bezpieczeństwa i działaniu sprzętu. Omówi zajęcia w wodzie. Odpowie na wszystkie pytania. Jak nurek, otrzymasz kompletny ekwipunek nurkowy – maskę z fajką, płetwy, piankę, jacket z butlą i automat oddechowy z manometrem oraz balast. Mimo, że brzmi to skomplikowanie, wcale takie nie jest. Sprzęt jest przyjazny dla nurków i prosty w obsłudze. A później? Później nie będziesz chciał wyjść z wody. Poczujesz, jak to jest być rybą w wodzie. Ostrzegamy – oddychanie pod wodą uzależnia! Bardzo możliwe, że to będzie początek Twojej pięknej przygody z nurkowaniem.
Image
Image

BABSKIE NURKOWANIE

"Babskie nurkowanie" to projekt skierowany do kobiet. Chcemy pokazać, że nurkowanie to wspaniała przygoda, w której nie brakuje kobiet! Zapraszamy zarówno panie, które już nurkują, jak również te, które chciałyby spróbować, jak to jest oddychać i przebywać pod wodą. 

Zajęcia realizujemy na basenie. Prezentujemy podstawy teoretyczne i praktyczne nurkowania – dobieramy i pokazujemy jak obsługiwać sprzęt nurkowy, przybliżamy zasady oddychania, komunikowania się i poruszania pod wodą. Odpowiadamy na wszystkie pytania i wątpliwości. Pomagamy i podpowiadamy.

Uczestnicząc w „Babskim nurkowaniu” sprawiamy sobie odrobinę przyjemności. Odcinamy się od codzienności, pozwalamy na szaleństwo. Z reguły nie ograniczamy się do brzegów basenu. Spotykamy się również na babskim wieczorze. 

SPRZĄTANIE KRUTYNI

Każdej wiosny ruszamy nad Krutynię. Od kilku lat współorganizujemy Strażacką Akcję Sprzątania Krutyni. Razem z Miastem i Gminą Ruciane - Nida, Grupą Wodno - Nurkową OSP Ruciane Nida i Mazurskim Parkiem Krajobrazowym promujemy dbałość o czystość środowiska naturalnego, zachwalamy walory przyrodnicze i nurkowe rzeki Krutyni.

Podczas akcji zbieramy śmieci nie tylko z dna, ale też z brzegów rzeki. W akcji biorą udział zarówno członkowie naszego klubu Mazury Diving, jak i zaprzyjaźnieni nurkowie oraz nasze rodziny. Później spotykamy się na wspólnym biesiadowaniu i oglądaniu zdobyczy z dna rzeki. A jest co oglądać! 

Przyłącz się do wspólnego sprzątania Krutyni. Możesz pomagać pod wodą, na wodzie (na kajaku) i z brzegu. Razem możemy więcej!

Image
Image

WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważna i nie ma, co do tego, żadnych wątpliwości. Każdy z nas może być w sytuacji, kiedy będzie musiał jej udzielić. Dlatego z najwyższą starannością podchodzimy do tego zadania. Szkolimy dorosłych, młodzież i dzieci. 

Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej z użyciem fantomów.
Celem warsztatów jest pozbycie się obaw przed podjęciem udzielania pierwszej pomocy oraz zdobycie podstawowej wiedzy na temat jej udzielania.

BEZPIECZNE DZIECKO NA LODZIE

"Bezpieczne dziecko na lodzie” to projekt, który realizujemy corocznie w okresie zimowym, zwłaszcza w czasie ferii zimowych. Prowadzimy warsztaty dla dzieci i młodzieży, podczas których opowiadamy o zasadach bezpieczeństwa zimą. Ostrzegamy przed podejmowaniem spontanicznych, nieprzemyślanych decyzji wchodzenia na zamarznięte naturalne zbiorniki wodne. 

Razem z dziećmi odpowiadamy na pytania: "Jak zachować się nad wodą bezpiecznie?", "Co zrobić, gdy widzimy, że pod kimś zarwał się lód?", "Jak zachować się, gdy sami jesteśmy ofiarą wypadku?". 

Zajęcia często łączymy z pokazem działania sprzętu ratowniczego używanego w codziennej pracy przez ochotniczą straż pożarną.

Image
Jesteś zainteresowany naszym projektem? Przygotujemy go zgodnie z Twoimi oczekiwaniami i potrzebami. 
Skontaktuj się z nami - zadzwoń, napisz.

TELEFON

+48 608 507 542