NURKOWANIE DZIECI I MŁODZIEŻY

Kursy nurkowania dla dzieci to fantastyczny pomysł, aby rozbudzić w nich nowe zainteresowania i dostarczyć tak potrzebną młodemu organizmowi aktywność. Podczas prowadzonych przez nas zajęć stawiamy na dobrą zabawę, współpracę i satysfakcję płynącą z pokonywania podejmowanych wyzwań. Przywiązujemy też ogromną uwagę do tego, aby młodzi adepci nurkowania mieli świadomość i poczucie odpowiedzialności zarówno za siebie jak i za kolegów.

Podczas zajęć nurkowania dziecko spędza czas bezpiecznie pod okiem doświadczonego instruktora. Poznaje przyjaciół. Poznaje nowy, intersujący sposób spędzania czasu wolnego. Gwarantujemy, że zapomni, co znaczy słowo nuda!

W zajęciach nurkowych mogą uczestniczyć już dzieci, które ukończyły 8 lat. Mamy dla nich programy PADI Bubblemaker oraz PADI Komando Foki. Starsze dzieci, od 10 roku życia, zapraszamy na podstawowy kurs nurka PADI Junior Open Water Diver.  Po nim młodzi nurkowie mogą kontynuować swoją przygodę nurkową w ramach kursu PADI Junior Advanced Open Water Diver oraz PADI Junior Rescue Diver.

Image
Bubblemaker (od 8 lat)

Zajęcia PADI Bubblemaker (Bąbelki) pozwalają spróbować i przekonać się, że nurkowanie jest tym rodzajem aktywności, któremu dziecko chciałoby oddać się bez reszty. Mogą w nim wziąć udział dzieci już od 8 roku życia. Nurkujemy na basenie, gdzie głębokość nie przekracza 2 m.

Przed rozpoczęciem zajęć praktycznych omawiamy sprzęt, którego będziemy używać oraz wyjaśniamy, w jaki sposób wyrównywać ciśnienie oraz oczyszczać automat oddechowy i maskę. Omawiamy także zasady oddychania pod wodą. Nurkowanie odbywa się pod okiem instruktora. Sprzęt na czas zajęć udostępniamy wszystkim małym Bąbelkom.

Po zakończeniu zajęć, jako dowód uznania, dzieci otrzymują certyfikat i dyplom Bąbla, a także ręcznik, maskotkę, naszywkę, naklejkę oraz książeczkę nurkową (logbook) programu Bubblemaker.

Image
Image
Seal Team (od 8 lat)

Program PADI Seal Team (Komando Foki) jest basenowym kursem dla dzieci, które uzyskały dyplom Bubblemaker. Seal Team to kontynuacja edukacji nurkowej, która polega na wypełnieniu 5 Misji Podwodnych. Każda misja prowadzona jest w ciągu jednego spotkania basenowego.

Przed dziećmi stoją wyzwania, które uczą się podstawowych umiejętności nurkowych jak oddychanie pod wodą, oczyszczanie automatu z wody, oczyszczanie maski, pływanie z zachowaniem neutralnej pływalności. To czas, w którym dzieci uczą się odpowiedzialności, podstawowych zasad bezpieczeństwa pod wodą, a przy tym biorą udział w licznych grach i zabawach z rówieśnikami. Sprzęt nurkowy potrzebny dzieciom udostępniamy w ramach zajęć. 

Wypełnienie wszystkich 5 misji pozwala uzyskać międzynarodowy certyfikat PADI Seal Team oraz daje możliwość dalszej edukacji nurkowej.

Część druga to 10 specjalistycznych misji między innymi: identyfikacji stworzeń, nawigacji, poszukiwania i wydobywania, nurkowania w ABC czy podwodnej fotografii. Ich wypełnienie pozwala otrzymać elitarny tytułu Mistrza Komando Foki.

Każdy uczestnik zajęć otrzymuje: książeczkę nurkową (logbook), dyplom, kartę członkowską Komando Foki, naklejkę i naszywkę. 

Junior OWD

PADI Junior Open Water Diver (Samodzielny Nurek) to poważny krok w edukacji nurkowej młodego człowieka. Program przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 15 lat. Kończy się wydaniem certyfikatu nurkowego uprawniającego do nurkowania z partnerem na wodach otwartych. Dzieci do 11 roku życia z certyfikatem Junior OWD zyskują uprawnienia do nurkowania na maksymalnej głębokości do 12 m. Natomiast dzieci, które ukończyły 12 lat mogą nurkować do głębokości 18 m, w towarzystwie pełnoletniego, certyfikowanego nurka.

Kurs składa się z 5 sesji teoretycznych zakończonych egzaminem, 5 sesji praktycznych na basenie, a także 4 nurkowań na wodach otwartych. Kończy się wydaniem międzynarodowego certyfikatu PADI Open Water Diver, honorowanego na całym świecie.

Image
Image
Junior AOWD

PADI Junior Advanced Open Water Diver (Nurek zaawansowany) to kurs przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku 10-14 lat mających certyfikat Junior OWD. Szkolenie polega na wykonaniu 5 nurkowań typu Adventure (z przygodą), w tym dwóch obowiązkowych z wprowadzeniem do podwodnej nawigacji i nurkowania głębokiego. Pozostałe nurkowania młody nurek wybiera dowolnie po konsultacji z instruktorem.

W czasie zajęć młody nurek zwiększa swoją pewność siebie, poszerza zdobyte umiejętności nurkowe oraz nabywa kolejne doświadczenia, dzięki czemu czuje się bardziej komfortowo w wodzie.

Ukończenie szkolenia umożliwia zdobycie certyfikatu PADI Junior AOWD i upoważnia młodzież w wieku 12-14 lat do nurkowań na maksymalnej głębokości 21 m, w towarzystwie pełnoletniego, certyfikowanego nurka. Dzieci przed ukończeniem 12 roku życia otrzymują certyfikat Junior Adventure Diver.

Junior Rescue Diver

Kurs PADI Junior Rescue Diver (Nurek ratownik) skierowany jest do młodzieży w wieku od 12 do 15 lat, posiadających certyfikat Junior AOWD. Pogłębia wiedzę o tym, co młody nurek wie na temat ewentualnych problemów mogących wystąpić pod wodą; uczy jak im zapobiegać oraz jak sobie z nimi radzić, jeżeli wystąpią. Jest on ważnym krokiem dla każdego nurka, który chciałby poszerzać swoje umiejętności nurkowe o aspekty ratownicze.

W czasie kursu uczymy prowadzenia efektywnych akcji ratunkowych, udzielania nurkowi pierwszej pomocy przedmedycznej, rozpoznawania stresu u nurka, ratowania nurka ogarniętego paniką oraz ratowania nieodpowiadającego i niewykazującego reakcji nurka oraz jego holowania.

Kurs obejmuje zajęcia teoretyczne i sesję szkoleniową z ratownictwa oraz akcji ratunkowych wg scenariusza.

Pomyślne ukończenie kursu kończy się uzyskaniem certyfikatu PADI Junior Rescue Diver i upoważnia młodzież w wieku od 12 do 15 lat do nurkowania z pełnoletnim i certyfikowanym nurkiem.

Image
Zastanawiasz się nad kursem dla dzieci i młodzieży? Daj nam znać - zadzwoń, napisz.

TELEFON

+48 608 507 542